|

Кавун

Серпень-вересень це самий сезон і багато хто дуже любить кавун за насолоду і соковитість у спеку. Ви любите? Я так.

Є суперечливі думки, нітрати, багато цукру тощо. А є ті, хто сідає на кавунову дієту і так намагається схуднути )
Відразу хочу сказати, я висловлюватиму свою особисту думку та розуміння, якщо з чимось не згодні – буду радий обговорити в коментарях.

Калорії.

30 Ккал на 100г продукту. Багато чи мало? На перший погляд мало, але все залежить від того скільки в день ви його з’їсте, скільки витратите калорій і чого ви взагалі хочете (пострункішати, набрати вагу).
Досвід показує, що з’їсти 1 кг кавуна можна дуже просто. Думаю, можна і 2 не помітити. А хтось і 3 подужає. А це 300, 600 чи 900 ккал.
Скільки виходило за день у вас?

Тобто для дівчинки вагою 60-70кг, яка бажає знизити вагу з калорійністю раціону 1200ккал, це занадто багато. З огляду на те, що ми з цього отримаємо. Про це далі.

БЖВ (білки, жири, вуглеводи).

На 100г: білок 0,6г, жири 0,2г, вуглеводи 8г.

Навіть з’ївши 1кг м’якоті ви отримаєте лише 6г білка та 2г жиру. Як бачимо білка та жирів, наших будівельних матеріалів, у ньому майже немає. Ситості на довго не чекайте.
Вуглеводи – 8г на 100г. Ось що це за продукт. Це паливо нашого тіла. Тобто на 1 кг це 80 г вуглеводів (або цукру якщо грубо кажучи).
Чи багато це чи мало? Знову ж таки дивлячись для кого. Візьмемо для прикладу ту саму дівчину 60-70кг. Її норма при зниженні ваги 120 г вуглеводів на добу. 80г з кавуна це для неї дуже багато.
Тут ще треба зважити на глікемічний індекс. 72 – це як у цукру. Схоже, це не найкращий продукт з погляду зниження ваги. Його краще їсти у помірних кількостях.
Звичайно, якщо ваша витрата 2500-5000ккал на день, то можете не морочитися.

Говорячи про вуглеводи, необхідно звернути увагу на КЛІТКОВИНУ. Норма 20-30г щодня.
1кг кавуна – 4г клітковини.
Всього-то 5-7кг м’якоті кавуна та є норма. Це жарт. Не намагайтеся цього робити. ))
Загалом, я не розглядав би кавун як серйозне джерело клітковини.

Вітаміни.

Зі сказаного вище, робимо висновок, що адекватною кількістю для жінки 60-70кг на зниженні ваги буде до 0,5кг кавуна на день. Скільки вітамінів вона отримає?

А – 2845IU норма 3000IU
C – 40мг норма 75мг

Схоже, якщо вірити даним USDA, за вітамінами справа найкраще в кавунах. Інша річ, що вітамін А це жиророзчинний вітамін і як поєднувати кавун із жирами не зрозуміло. А ось С водорозчинний і пів добової норми ми отримаємо.

Окремо слід сказати, що червоний колір говорить про наявність дуже корисного антиоксиданту лікопіну, який підвищує захисні властивості організму.

Мінерали.

Ось що треба шукати у рослинах. Їх ми не виробляємо самі. Скільки ж мінералів 0,5 кг кавуна?

Калій 560мг норма 4700мг
Магній 50мг норма 320мг
Натрій 5мг норма 1500мг
Кальцій 35мг норма 1000мг
Залізо 1мн норма 20-30мг

Трохи калію та магнію отримаємо, але далеко не норму.

Мій висновок про кавун

По сезону кавун штука хороша, багато води, вітамін С та А, трохи магнію та калію, енергію точно отримаємо. Головне не зловживати, особливо таким, хто худне.
Сподіватися, що у 2-3 продуктах ми отримаємо все – це наївно. Потрібно вміти поєднувати багато різних продуктів. Сподіваюся, ви чули про 7 кольорів у їжі.
Також мені абсолютно зрозуміло, що звичайна людина не буде з цим довго морочитись і купить в магазині те, до чого звик і простіше приготувати.
Більше того, ми ніколи не знаємо, де росли ці фрукти чи овочі, чим їх удобрювали та обробляли, коли зірвали, як і як довго зберігали. Тож скільки чого в ньому реально теж не можна бути впевненим. Ми можемо бачити лише результат нашого сучасного харчування і він не тішить.

Загальна порада така. Навчіться вибирати та готувати різні здорові продукти за сезоном, а також використовуйте якісні функціональні продукти та добавки до їжі. Особливо це важливо для людей, які дотримуються низькокалорійного харчування і в ті періоди, коли у нас немає доступу до свіжих овочів та фруктів. А це більша частина року.

Чекаємо вас на індивідуальну консультацію по харчуванню!

Схожі записи