Чек-лист способу життя
На нашу вагу, самопочуття та зовнішній вигляд найбільше впливає спосіб життя. Те, що ми робимо щодня, повторюючи сотні та тисячі разів, іноді навіть не помічаючи цього. Це факт, з яким безглуздо сперечатися. Хороша новина в тому, що він практично повністю залежить від нас, і ми можемо на нього впливати. Погана новина в тому, що найчастіше наш спосіб життя вибудовується зовсім не так, як треба. Основна проблема в тому, що дуже багато людей ставляться до цього не свідомо. Спосіб життя може здаватися якимось абстрактним поняттям. Цьому мало де вчать і ми плутаємось удосталь суперечливої інформації, не бачимо загальну картину. У цій статті чек-лист способу життя, який виведено за 10 років досвіду роботи консультантом із харчування.
Розповім трохи докладніше на чому він ґрунтується. Організм складається з трильйонів клітин, роботу яких ми контролюємо. У клітин є щоденні потреби, і вони підпорядковуються біоритмам, наприклад добовому. Тільки від нас залежить постачання нашого тіла необхідними поживними речовинами та підтримка правильних біоритмів. Якщо ми не даємо те, що потрібно, перевантажуємо сміттям, порушуємо добові ритми – його робота порушується, вага виходить за норму, немає енергії, погане самопочуття. До речі, існує 12 констант здоров’я, за якими ви можете перевірити, чи правильно функціонує тіло, але це в іншій статті.
Коли я починаю працювати з людиною, на початку я проводжу звірку його параметрів тіла з нормами, а також його способу життя з цим чек-листом. Люблю, коли все структуровано та наочно видно, де проблема. Звичайно, потреби у всіх різні, і вони попередньо індивідуально розраховуються. Також фактичні складові я розраховую на основі анкети, яку заповнюють перед консультацією. Отже, ось чек-лист способу життя.
Чек-лист способу життя
- Питний режим (яку, скільки і як ви споживаєте воду)
- Харчування
- Калорії (скільки ви споживаєте)
- Баланс
- Білки
- Жири
- Вуглеводи
- Харчові волокна
- Вітаміни
- Мінерали
- Режим (які, скільки і в який час прийоми їжі)
- Фізична активність (витрата калорій крім основного обміну речовин)
- Добові ритми (час та тривалість сну)
Я не говорю тут про шкідливі звички. І так зрозуміло, що курити, пити, вживати наркотики та інші способи шкодити організму не сприяють здоров’ю. За кожним пунктом буде окрема стаття.
Якщо ви хочете дізнатися про свої індивідуальні норми по воді, харчуванню і т.д., а також створити збалансований раціон згідно ваших потреб запишіться на індивідуальну консультацію.
За якими критеріями у вас все добре, а за якими потрібно покращуватись, як ви думаєте? Пишіть у коментарях.
Дякую за увагу!